DeLaval-melkrobot beleeft première in Bantega
Willem van den Tweel uit Bantega is een van de eerste melkveehouders met de nieuwe DeLaval V300.
De melkrobot boekt volgens de fabrikant hoge aansluitsnelheid. 'Door het nauwkeurige aansluiten behaalden we in de eerste week gelijk al 50 seconden tijdwinst per melkbeurt', vertelt Van den Tweel.
De snelheid verhoogt de capaciteit van de robot. 'We pakken een stukje tijdswinst in de voorbehandeling en we pakken heel vele tijd met het aansluiten', meldt Andre de Leeuw van DeLaval. 'Daarnaast zorgt de hogere melkstroom ook voor tijdwinst.'
App
Van den Tweel kan de robot bedienen via de app. Op de oude plaats van de touchscreen zitten nu knoppen, daarmee kunnen de meest voorkomende handelingen worden bediend.
'Als ik een vaars voor de eerste keer melk wil ik dat ze een goede ervaring beleeft aan de eerste keer. Daarom wil ik dat handmatig doen. Daarmee ga ik er vanuit dat het de rest van de melkingen later positief kan zijn.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuwste vacatures
Bedrijfsleider Vertify
Vertify - Zwaagdijk
Projectleider Duurzame Veehouderij
Wij.land - Abcoude
Onderzoeker/docent Agrarisch Bodem- en Waterbeheer
Aeres Hogeschool - Dronten
Financieel / bedrijfseconomisch medewerkers land- en tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter ZuivelNL
Gasseling Search - Den Haag