Kippen scharrelen meer fijnstof de lucht in
De uitstoot van fijnstof daalt in alle economische sectoren behalve in de landouw. Die stijging is toe te schrijven aan de pluimveehouders, berekende het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Dat komt omdat kippen vaker in de buitenlucht scharrelen en ze daarmee meer fijnstof uitstoten. Steeds meer pluimveehouders verkopen namelijk vrije-uitloopeieren. Om dat keurmerk te behalen, moeten hun kippen ook in de buitenlucht kunnen lopen.
Goed voor de kippen, maar de omgeving wordt vuiler doordat er meer kleine mestdeeltjes in de lucht terechtkomen. Daardoor steeg de uitstoot van fijnstof in de landbouw tussen 2000 en 2016 met 3 procent, terwijl andere onderdelen van de sector emissies wisten terug te dringen.
De gehele uitstoot van fijnstof in Nederland daalde in dezelfde periode met 41 procent, meldde het CBS. Tegelijkertijd groeide de economie met meer dan een vijfde. De afname is dan ook vooral te danken aan strengere regels voor de uitstoot door de industrie en auto's.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 185 trekker (BIE) #693693
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6100RC (ZIJ) #703953
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Weer
-
Donderdag26° / 15°0 %
-
Vrijdag27° / 15°5 %
-
Zaterdag28° / 15°0 %















