Nederlandse melkveehouder eindigt in middenmoot
Een gemiddeld Nederlands melkveebedrijf produceert rond de 900.000 kilo melk. Daarmee eindigt Nederland in de middenmoot op de ranglijst van belangrijke zuivellanden.
Alleen een Deense melkveehouder levert in Europa meer melk af, namelijk ruim 1,7 miljoen kilogram melk per jaar af. Dat blijkt uit cijfers van het International Farm Comarison Network (IFCN).
De melkleverantie op Duitse en Franse melkveebedrijven ligt met 600.000 tot 700.000 kilogram melk per bedrijf een paar honderdduizend kilogram onder het niveau van Nederland. Bedrijven in Polen daarentegen produceren in vergelijking tot andere belangrijke zuivellanden weinig melk per bedrijf. Het typisch Poolse bedrijf levert minder dan 100.000 kilogram melk per jaar.
Verenigde Staten
Verder leveren landen buiten Europa veel meer melk af. Zo is de melkproductie op een gemiddeld bedrijf in de Verenigde Staten 3 miljoen kilo melk.
In Australië en Nieuw Zeeland is de melkleverantie per bedrijf over het algemeen ook hoog met meer dan 1,5 miljoen kilogram melk. De melkleverantie op het typische Argentijnse bedrijf ligt meer op het niveau van Duitsland en Frankrijk.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon Fanex 804 schudder (BEN) #778459
Gebruikt, P.O.A.
-

KVERNELAND ENDURO PRO 3000 (ETT) #24505
Gebruikt, € 9.750
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER MY2026 (LIE) #781565
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zondag14° / 5°80 %
-
Maandag16° / 8°60 %
-
Dinsdag16° / 6°65 %















