Studiegroep wil schonen in plaats van pellen
Studiegroep Tulp 2 is het initiatief 'geen zure bollen' gestart. Door de pelmachine te laten vervangen door een schoningsmachine wil de groep dit bereiken.
De schimmelziekte Fusarium ofwel zuur veroorzaakt veel uitval in tulp. De pelmachine speelt daarin een belangrijke rol. Die is ontwikkeld om de oude wortelresten en huiden te verwijderen, maar heeft als nadeel dat ook de bollen beschadigd raken. Via deze beschadigingen infecteert de Fusarium-schimmel de bol en wordt deze zuur.
Studiegroep Tulp 2 stelt voor om tulpenbollen voortaan ongepeld te verhandelen. 'Onderzoek en praktijk hebben aangetoond dat het niet pellen van tulpenbollen het zuurpercentage halveert', aldus de studiegroep. Het idee is om de pelmachine op tulpenbedrijven te vervangen door een schoningsmachine. Deze moet de klisters van de hoofdbol verwijderen zonder de bol te beschadigen.
Hoe deze schoningsmachine eruit moet zien, is nog niet duidelijk. De studiegroep roept fabrikanten op om met een ontwerp van een schoningsmachine te komen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gewichtblok 900 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-

Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-

Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
















