Nationaal neonicotinoïdenverbod haalt het niet
Minister Carola Schouten (LNV) kan de voorgenomen wijziging Wet gewasbeschermingsmiddelen en biociden niet aangrijpen om een nationaal verbod op neonicotinoïden mogelijk te maken.
'Aanvullende nationale bepalingen over de goedkeuring van werkzame stoffen of de toelating van gewasbeschermingsmiddelen die verder gaan dan de Europees geharmoniseerde regelgeving op dit gebied zouden het gelijke speelveld binnen Europa ernstig verstoren', schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.
Schouten wijst er op dat de Europees geharmoniseerde regelgeving de mogelijkheid biedt de goedkeuring van werkzame stoffen of de toelating van gewasbeschermingsmiddelen in te trekken als op basis van nieuwe wetenschappelijke en technische kennis blijkt dat niet langer voldaan wordt aan de randvoorwaarden. Bijvoorbeeld als een stof of middel onaanvaardbare risico's voor de gezondheid van mens, dier of voor het milieu met zich mee brengt.
Nieuwe inzichten
'Ik ben uiteraard bereid om het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden en de Europese Commissie te attenderen op mogelijke nieuwe wetenschappelijke inzichten', schrijft Schouten in de brief. 'Ik wil daarnaast nogmaals benadrukken dat gewasbeschermingsmiddelen niet zomaar ingezet worden binnen de landbouw.'
LNV-minister Schouten wil dat de sector nog meer inzet op geïntegreerde gewasbescherming. Dat houdt in: eerst inzetten op preventie en monitoring, dan de niet-chemische maatregelen en als slotstuk het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen.
Alternatieven
'Het is daarbij van belang dat haalbare, betaalbare en milieuvriendelijke niet-chemische alternatieven beschikbaar komen en dat agrarische ondernemers de beschikbare alternatieven ook breed gaan toepassen. Als het gebruik van een gewasbeschermingsmiddel dan toch nog nodig is, gaat mijn voorkeur uit naar het gebruik van laag-risicomiddelen en basisstoffen', aldus Schouten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Husqvarna Zitmaaier / tuintrekker R200iX (LH) #60841
Gebruikt, € 6.920
-
John Deere Tractor 6R 155 (EL) #27195
Gebruikt, P.O.A.
-
Stiga Estate 798 E
2022, P.O.A.
-
Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 14°10 %
-
Vrijdag24° / 11°5 %
-
Zaterdag23° / 15°20 %