Europese wijnproductie keldert door klimaat
Een droge zomer en hagel en vorst in het voorjaar hebben ervoor gezorgd dat de Europese druivenoogst dit jaar stevig tegenvalt. De belangrijkste wijnregio's in Europa verwachten een fors lagere productie.
In de hele Europese Unie wordt naar verwachting 145 miljoen hectoliter wijn gemaakt, 14 procent minder dan in 2016, meldt de Europese Commissie op basis van voorlopige schattingen. Sinds begin jaren tachtig is er niet zo weinig geproduceerd.
Spanje verwacht 16 procent minder wijn te maken dan vorig jaar, Frankrijk 17 procent en Italië 21 procent, Sicilië ziet zijn productie zelfs met ruim een derde kelderen.
Portugal daarentegen voorziet een toename van 10 procent. Oostenrijk (23 procent) en Roemenië (60 procent) verwachten ook een stevige stijging. De lidstaten moeten de definitieve cijfers in maart 2018 aanleveren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER INCL 48A MAAIDEK (LIE) #692279
Gebruikt, P.O.A.
-

Stoll 6 elements schudder 6M85
Gebruikt, € 2.650
-

Kuhn GF 8700
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn FC313-F frontmaaier
2014, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag18° / 8°10 %
-
Maandag12° / 5°30 %
-
Dinsdag13° / 5°20 %















