Hoogpathogene vogelgriep treft zwanen Sachsen-Anhalt
In de Duitse deelstaat Sachsen-Anhalt is in de Kreis Mansfeld-Südharz bij 3 dode zwanen het hoogpathogene vogelgriep-virus H5N8 aangetroffen. Hoewel dit in het Oostelijk deel Duitsland ligt, blijft waakzaamheid ook in ons land geboden.
De vindplaats is ten zuiden van de merengebied Mansfelder Land. Rondom de vindplaats is een beschermings- en toezichtsgebied van 3 km ingesteld, waarbinnen ook een ophokplicht voor pluimvee van kracht is.
Vooral hobbyhouders in omgeving
Binnen één kilometer rond de gevonden zwanen bevinden zich 9 pluimveehouders, die samen 120 stuks hebben. Binnen de straal van drie kilometer bevinden zich 62 pluimveehouders met zo'n 1240 dieren. Gezien de aantallen is de kans klein dat het hier om professionele houders gaat.
In het gebied komt vaker vogelgriep voor. Onderzoekers kijken of het hier gaat om een oude besmetting of een nieuwe introductie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-

John Deere 6M 155 trekker (REU) #693692
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland TL90
2002, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (BIE) #692142
Gebruikt, € 5.313
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Weer
-
Vrijdag6° / 4°5 %
-
Zaterdag10° / 4°90 %
-
Zondag11° / 8°90 %














