Gelderland wil steun van overheid voor getroffen pluimveesector
Het Rijk moet een voorlichtingscampagne starten om het imgao van de Nederlandse legsector te herstellen. Dat zei Gelders Gedeputeerde Jan-Jacob van Dijk woensdagmorgen tegen NOS radio.

Acht gemeenten in Utrecht en Gelderland en de provincie Gelderland willen steun voor pluimveehouders die door de fipronilcrisis in financiële problemen zijn gekomen.
Het gaat om de gemeenten Barneveld, Ede, Nijkerk, Renswoude, Rhenen, Putten, Scherpenzeel en Wageningen. Hulp is dringend noodzakelijk, schrijven ze aan de Tweede Kamer. Die debatteert donderdag over de kwestie.
Voorlichtingscampagne
Volgens Van Dijk is het niet waarschijnlijk dat het Rijk met inkomenssteun voor de getroffen pluimveehouders komt. 'Dat kan niet zomaar. Dat is ongeoorloofde staatssteun.'
Wel pleit hij voor een voorlichtingscampagne om het wantrouwen tegen Nederlandse eieren in binnen-en buitenland weg te nemen. 'Dat kost enkele miljoenen. De sector zelf ligt op zijn rug en kan dat nu niet opbrengen', aldus Van Dijk.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T5.110 (MAA) #697302
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 48A MAAIDEK (ZUI) #692960
Gebruikt, € 8.338
-
JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (BEN) #692697
Gebruikt, € 5.247
-
Pöttinger HIT 16.18T (WOL) #29329
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Weer
-
Maandag20° / 14°80 %
-
Dinsdag17° / 12°80 %
-
Woensdag18° / 12°80 %