Brussel adviseert blancheren van frites
Een meerderheid van de Europese lidstaten stemt in met de aanbeveling om frites voor het afbakken te blancheren.
Doel van het blancheren is de vorming van de kankerverwekkende stof acrylamide tegen te gaan. De Belgische website Vilt.be benadrukt in zijn berichtgeving dat het gaat om een aanbeveling en geen verplichting.
Deskundigen vanuit de fritesindustrie wijzen erop dat het blancheren ten koste gaat van de smaak van de frites. Bovendien wordt de patat slap en kost de behandeling veel tijd.
Uit een eerdere analyse van voedselautoriteit EFSA blijkt dat acrylamide het risico op de ontwikkeling van kanker verhoogt. De Europese Commissie legt echter voorlopig geen limiet op voor de hoeveelheid acrylamide die voedingsproducten als chips, koekjes, brood en dus ook frites mogen bevatten.
Gedragscode
De commissie geeft zijn voorkeur aan een gedragscode voor de voedingsproducenten om de gehaltes aan acrylamide zo laag mogelijk te houden. Van fritesfabrikanten wordt onder meer verwacht dat ze aardappelen verwerken met een laag suikergehalte om vorming van de schadelijke stof tegen te gaan.
Bij de veredeling van nieuwe fritesrassen is verlaging van het acrylgehalte al langer een kweekdoel. Verder komen er steeds meer methoden voor de lange bewaring van fritesaardappelen met bewaartemperaturen boven 7 graden Celsius. Ook experimenteren fritesfabrikanten met een nieuwe warmtebehandeling, ook erop gericht om de productie van acrylamide laag te houden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 155 trekker (STE) #775178
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5090M trekker 2WD (OLD) #703457
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6100M trekker (ZUI) #692400
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn VARI MASTER 121 (BIE) #690785
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Weer
-
Zaterdag11° / 7°60 %
-
Zondag12° / 8°80 %
-
Maandag12° / 7°70 %















