Bietentelers mogen extra fosfaatruimte gebruiken
Suiker Unie roept bietentelers op om, als dat gewenst is, zich bij RVO aan te melden voor de hogere gebruiksnormen voor stikstof en fosfaat in het kader van de equivalente maatregelen.

Het aanmelden hiervoor kan tot 1 juni. Met de equivalente maatregelen zijn opbrengst- en grondsoortafhankelijke verhogingen van gebruiksnormen mogelijk. Ook Suiker Unie heeft zich sterk gemaakt voor deze mogelijkheid om op maat te bemesten op basis van de behoefte.
In het geval van fosfaat wijst de agrarische dienst van Suiker Unie erop dat de hoogte van de extra gift afhankelijk is van de fosfaattoestand van een perceel. Op percelen met een fosfaattoestand laag geldt een verhoging van 5 kilo fosfaat per hectare bij bovengemiddelde hectareopbrengsten van meer dan 85 ton suikerbieten.
Hectrareopbrengsten
Als de fosfaattoestand neutraal is dan is de verhoging van de gift in suikerbieten 5, 10 of 15 kilo fosfaat per hectare. Daarbij horen respectievelijk hectareopbrengsten van minimaal 65, 75 en 85 ton suikerbieten.
Suiker Unie meldt dat de extra fosfaattoediening alleen mag worden ingevuld met kunstmest en dat daartoe ook Betacal wordt gerekend. Aanmelden bij RVO voor de hogere gebruiksnormen kan hier.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (MG) #45391
Gebruikt, € 5.247
-
Husqvarna Zitmaaier / tuintrekker R200iX (LH) #60841
Gebruikt, € 6.920
-
Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
-
New Holland BOOMER 25
2019, € 12.500
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zondag20° / 12°5 %
-
Maandag18° / 10°25 %
-
Dinsdag20° / 9°10 %