Vrijheidsmaaltijd brengt ode aan Hollandse pieper
Kok Naresh Ramdjas, finalist van Masterchef Holland 2015, kookt op 5 mei de grootste Vrijheidsmaaltijd van de stad. De maaltijd brengt een ode aan de oer-Hollandse pieper.

Tussen 17 en 20 uur kunnen Amsterdammers een gratis aardappelcurry komen eten op het Museumplein. Tijdens het eten is er muziek en dans. De toegang en maaltijd zijn gratis. Reserveren is niet nodig.
De aardappel is een belangrijk onderdeel van de Nederlandse eetcultuur. Het heeft ons eeuwenlang door moeilijke tijden heen geloodst. De aardappel is veelzijdig en wordt dan ook op vele verschillende manieren bereidt in verschillende culturen. Daarmee verbindt de aardappel mensen van over de hele wereld met elkaar.
Traditie
De Nederlandse Aardappel Organisatie (NAO) vindt de viering van onze vrijheid een belangrijke traditie. Samen met hun leden trakteert de NAO daarom 2.000 mensen op een bijzonder aardappeldiner. Zo worden verschillende mensen bijeengebracht om elkaar te ontmoeten en verhalen uit te wisselen.
Deze maaltijd is de grootste van de ruim negentig Vrijheidsmaaltijden in de stad, waar tienduizend Amsterdammers met elkaar 5 mei en de vrijheid vieren. Voor kinderen (en volwassenen) zijn er doorlopend aardappelspelletjes georganiseerd, zoals het Nederlands Kampioenschap Dunschillen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX STAGE V
2022, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z315E Zeroturn maaier (WD) #28857
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (KK) #31282
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %