Toenemend aanbod drukt maisnoteringen
Positieve oogstverwachtingen zorgen volgens analisten voor een overwegend negatief sentiment op de maismarkt.
Op de Matif in Parijs daalde de termijnnotering voor korrelmais op levering in juni afgelopen twee weken van 177 euro naar 170 euro per ton. De laatste dagen is sprake van een enig herstel met een voorlopige slotnotering van 171,75 euro per ton.
RVO schrijft in het weekbericht granen dat de lagere noteringen voor mais het gevolg zijn van de positieve oogstprognoses in vooral Zuid-Amerika. Daardoor komt er in de loop van dit jaar naar verwachting meer aanbod beschikbaar voor de exportmarkt.
Aankoop door China
Volgens RVO hebben geruchten over de aankoop door China van grote hoeveelheden mais het negatieve sentiment nog niet kunnen keren. Het geringe herstel van de prijzen kan wel gebaseerd op een hogere productie van ethanol. Verder werd ook bekend dat Kenia zo'n 450.000 ton mais gaat afnemen van Oekraïne.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 250 trekker (MID) #778126
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (HIL) #781556
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6155R trekker CP50 (HAE) #60521
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Vrijdag19° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 14°70 %
-
Zondag18° / 13°85 %











