Verkoop John Deere in Europese Unie daalt 5 procent
John Deere houdt er rekening mee dan boeren en loonwerkers in de 28 landen van de EU dit jaar 5 procent minder trekkers en machines zullen kopen.

De Amerikaanse machinebouwer deed deze voorspelling tijdens de presentatie van de eerste kwartaalcijfers van het gebroken boekjaar. John Deere ziet de druk op de prijzen van granen en oliezaden als belangrijkste oorzaak.
Voor de Verenigde Staten en Canada rekent John Deere met een daling van 5 tot 10 procent, terwijl de vraag naar trekkers en oogstmachines in Zuid-Amerika toe zou nemen met 15 tot 20 procent. Vooral in Argentinië en Brazilië trekt de markt aan.
Kwartaalcijfers
John Deere deed deze uitspraken bij de presentatie van de eerste kwartaalcijfers. Daaruit blijkt dat de winst daalt van 254 miljoen naar 194 miljoen dollar (182 miljoen euro). De omzet steeg met 2 procent naar 5,28 miljard euro.
Door kostenbesparingen denkt John Deere in 2017 meer winst en omzet te kunnen boeken. Onder andere met een vrijwillige vertrekregeling bespaart het bedrijf uit Illinois dit jaar zo'n 70 miljoen dollar op loonkosten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6175R (BV) #26354
Gebruikt, P.O.A.
-
Toro TIMECUTTER MX 4275-T
Nieuw, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6155R AUTOPOWER CP ULTIMATE EDITION (HA) #25027
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX STAGE V
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
VAKANTIEBAAN Administratief medewerker
LTO Arbeidskracht - 's-Hertogenbosch, Nederland
Verkoopadviseur Zeugen- & Biggenvoeders
Rothkötter Mischfutterwerk GmbH - NL
Vacature businessmanager Poultry Expertise Centre/ Calf Expertise Centre (PEC/ CEC) 0,8 – 1 fte
Poultry Expertise Centre - Barneveld, Nederland
Ondernemende adviseur / Teamleider AGRO
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Strategisch adviseur agro
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Weer
-
Maandag7° / 2°50 %
-
Dinsdag8° / -1°20 %
-
Woensdag14° / 5°85 %