Bouw kennis- en innovatiecentrum Naaldwijk van start
De bouw van World of Westland (WOW) in Naaldwijk is woensdag gestart. Dit moet een internationaal kennis- en innovatiecentrum worden voor de glastuinbouw.
WOW opent volgend jaar september haar deuren en biedt dan plaats aan 1.200 studenten van MBO Westland. Ook presenteren tachtig bedrijven in het centrum hun meest innovatieve ontwikkelingen voor de glastuinbouw.
De ambitie van de initiatiefnemers is dat WOW een mondiaal toonaangevend centrum wordt waar bedrijfsleven, onderwijs en overheid samen innoveren, verbinden, creëren en inspireren.
Demokwekerij Westland
'Nederland wordt mondiaal gezien als de absolute top in glastuinbouw. Demokwekerij Westland, Stichting Greenport Food & Flower Xperience, MBO Westland en gemeente Westland maken met dit project 365 dagen per jaar op één plek zichtbaar wat we als tuinbouwcluster in huis hebben', zegt wethouder Theo Duijvestijn van gemeente Westland.
'Het wordt bepaald geen statische tentoonstelling. Het wordt een inspirerend centrum waar onderzoek plaatsvindt, waar experimenten zichtbaar zijn en waar mensen van over de hele wereld de jongste kennis komen opsnuiven.'
Educatie
Het complex bestaat uit drie onderdelen, samen te vatten in de termen educatie, demonstratie en onderzoek. Onder educatie valt de school voor mbo-studenten, waar ook ruimte wordt geboden voor andere opleidingsinstituten, zoals hbo-instellingen en onderzoeksinstituten.
De samenwerking tussen onderwijs en bedrijfsleven is reeds gestart. Een leergang voeding & gezondheid wordt opgezet, onder andere met hulp van Rob Baan van Koppert Cress. Dutch Flower Group en Nature's Pride geven hun input aan de opleiding handel & logistiek.
Demonstratieruimte
Op de begane grond en de eerste verdieping rond de entree komt op 9.000 vierkante meter demonstratie- en presentatieruimte voor tachtig toonaangevende bedrijven.
Het derde onderdeel van het centrum betreft de onderzoekskassen van Demokwekerij Westland waarin naast regulier plantonderzoek innoverende teeltideeën kunnen worden uitgewerkt en getest.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Husqvarna Rider R318
2018, P.O.A.
-

Deutz Fahr 6185 TTV trekker (STE) #779278
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF13003 T cirkelschudder
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Faro 4000D
2011, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Vrijdag19° / 12°40 %
-
Zaterdag22° / 11°20 %
-
Zondag20° / 15°85 %















