Noodpompen Oostflakkee aan door watertekort
Waterschap Hollandse Delta plaatst vandaag noodpompen om het gebied Oostflakkee ten zuiden van de N59 te voorzien van schoon zoet water uit het Haringvliet. Er dreigt watertekort op het eiland.
Deze maatregelen neemt het waterschap omdat het water in het Volkerak Zoommeer vol blauwalgen zit. Dit water kan dus niet worden ingelaten.
Dit betekent dat de peilen in de sloten in dit gebied langzaam zakken. Tegelijkertijd wordt er vanwege de droge periode en het warme weer wel water onttrokken om gewassen te beregenen.
Meldplicht beregenen
Gezien de aanhoudende droge en warme periode roept het waterschap agrariërs op om zuinig om te gaan met het slootwater en zich te houden aan de meldplicht voor beregeningen.
Deze meldplicht geldt voor alle eilanden in het beheergebied van Hollandse Delta. Het is nu extra belangrijk voor het zuidelijk deel van Goeree-Overflakkee.
Beregeningsverbod
Onttrekkingen van 20 tot 300 kubieke meter water per uur moeten boeren uiterlijk 24 uur voor aanvang van de onttrekking via het Waterschapsloket melden. Voor grotere onttrekkingen is een vergunning nodig.
Het waterschap zal extra controleren in het gebied Oostflakkee ten zuiden van de N59. Als de waterpeilen niet op peil te houden zijn, is een beregeningsverbod een optie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt Slicer 3060FP frontmaaier
2021, P.O.A.
-

Kuhn GA381 1 elements hark
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
-

Topcon Automatisch stuursysteem RTK
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL












