Extra ammonium in Dinkelslib
Er zit verhoogde concentratie ammonium en stikstof in het slib dat dat op de landerijen langs de Dinkel is aangetroffen. Dat blijkt uit onderzoek naar de samenstelling van slib dat achterbleef nadat het waterpeil in de Dinkel na de hoge waterstanden in juli weer was gezakt.
Dit laatste is op zichzelf geen bijzonder verschijnsel. Maar de bewoners in het gebied gaven aan dat het slib anders is dan men is gewend. Er zat een 'mestgeur' aan. Waterschap Vechtstromen heeft inmiddels nader onderzocht of het vervuilde water afkomstig zou kunnen zijn van de rioolwaterzuivering. Op de waterzuivering zijn echter geen problemen of storingen geweest in die desbetreffende periode.
Ook zijn geen lozingen van mest bekend bij het waterschap.
Verklaring
In een eerder bericht meldde het waterschap dat de meest logische verklaring is dat de samenstelling van het slib anders is omdat het om een zomeroverstroming gaat. De stroomsnelheid van de Dinkel is dan lager, er is minder water en dus relatief meer slib omdat het niet zo snel wegstroomt.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6100M trekker (DAA) #697386
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z370R ELECTRIC ZERO TURN 42" (SOM) #690527
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag13° / 9°10 %
-
Maandag12° / 5°20 %
-
Dinsdag13° / 7°40 %














