Vee nodig voor duurzame voedselvoorziening
Een goede inzet van vee kan bijdragen aan een duurzame voedselvoorziening. Dat stelt Hannah van Zanten in haar proefschrift van Wageningen University, wat ze vrijdag presenteert.

Vaak wordt gesteld dat de veehouderijsector een grote impact op het milieu heeft. Maar ook dat het beter zou zijn als we allemaal vegetarisch of zelfs veganistisch zouden worden.
Dat is in haar ogen niet terecht. Het wereld voedselprobleem kent volgens Van Zanten twee aspecten.
'We hebben genoeg voedsel nodig om de groeiende wereldpopulatie te kunnen voeden en we staan voor de uitdaging om dit voedsel zo duurzaam mogelijk te produceren en de impact op het milieu te beperken.'
Reststromen
'Als we onze varkens, koeien en kippen producten voeren die wij zelf niet kunnen of willen eten, zoals voedselresten of gras van land dat ongeschikt is voor akkerbouw, dan worden deze reststromen omgezet in hoogwaardige eiwitrijke producten', stelt ze.
Er vindt daarbij geen concurrentie plaats om land tussen veevoer en voedsel. Zo leveren dieren een aanzienlijke bijdrage aan het oplossen van het wereldvoedselprobleem en de milieuproblematiek, in tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Frontmaaier zonder kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 211 S3 Vario + Cargo3X65 voorlader
2020, P.O.A.
-
Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag24° / 15°15 %
-
Zaterdag25° / 12°5 %
-
Zondag25° / 12°5 %