Robot en groeicel hotspots op Greentech
Tijdens de tweejaarlijkse internationale vakbeurs voor tuinbouw Greentech in Amsterdam is er veel aandacht voor ledverlichting en nieuwe groeisystemen als klimaatcellen en verticale groeitorens. De beurs duurt nog tot en met donderdag 16 juni.
Robotisering, klimaatcellen, ledverlichting en 'vertical farming' komen steeds nadrukkelijker op de tuinbouwkaart te staan.
Dat blijkt op de vakbeurs Greentech waar de nodige systemen tentoongesteld zijn die tuinbouw op alle denkbare plekken in de wereld mogelijk maken.
Klimaatcellen
Zo zijn er klimaatcellen van aanbieders Certhon en Urban crops. De containers van het Belgische Urban Crops zijn voorzien van gestapelde teeltlagen waarop met name bladgroenten groeien op basis van ledverlichting en hydroponics.
Het klimaat kan in de containers volledig gecontroleerd worden, net als de water- en nutriëntenstromen.
Groeitorens
Een andere trend is 'vertical farming', waarbij steeds meer aanbieders van systemen voor groeitorens op de markt komen. Groente telen wordt daarmee overal ter wereld mogelijk op een minimale oppervlakte, met zo min mogelijk grondstoffen.
Diverse systemen zijn modulair op te bouwen en gebruiken een fractie van de hoeveelheid water in normale kassen.
Volgens aanbieders is vertical farming een oplossing voor het voeden van de snelgroeiende wereldbevolking, terwijl steeds minder landbouwgrond en grondstoffen beschikbaar zijn.
Innovation award
De hoofdprijs van de Greentech innovation award ging naar de bladplukrobot van Priva. De 'Priva Deleafing Robot' kan geheel zelfstandig werken en is volgens de jury een economisch verantwoord alternatief voor het handmatig verwijderen van bladeren in de tomatenteelt.
De Deleafing Robot was ook winnaar in de categorie equipement. In de categorie production ging de prijs naar de ISO Plantsampler, waarmee DNA uit plantmateriaal is te analyseren.
Theater
Naast de technische beursstand telt de Greentech vier theaterhoekjes waar elk half uur een ander vakspecialist een Engelstalige lezing geeft. Deze presentaties draaien om de thema's water, energie, oogst en biobased.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland BOOMER 25
2019, P.O.A.
-

Evers 11 tands (BRU) #776608
Gebruikt, € 950
-

Evers Forest XL 9-310 R62
Gebruikt, P.O.A.
-

Fella TLKC 3160 achtermaaier
2015, € 11.750
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vrachtwagenchauffeur CE Dagdienst Fulltime / Parttime
Limax BV - Horst, Horst Aan De Maas
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Weer
-
Zaterdag28° / 13°0 %
-
Zondag25° / 13°0 %
-
Maandag27° / 13°0 %
















