Aardappelketen bij de hand gepakt door lector
Lector Peter Kooman van CAH Vilentum in Dronten gaat de aardappelketen helpen toekomstbestendiger te worden.
De officiële installatie door Rieke de Vlieger, directeur CAH Vilentum, was vorige week vrijdag.
In zijn inaugurele rede wees Kooman op enkele eigenschappen van de aardappelketen die aandacht vragen.
Problemen
Volgens Kooman is de aardappelketen te veel bezig met problemen op te lossen. Volgens hem is het beter om met de juister rassen problemen te voorkomen.
Bij de contracten voor de fritesaardappelen werkt de sector met maximumprijzen en strafpunten. Kooman denkt dat belonen beter werkt dan straffen.
Disconnecties
De lector wees daarnaast op disconnecties: de pootgoedteler levert niet altijd wat de consumptieaardappelteler wil hebben en deze levert weer niet altijd wat de verwerkende industrie wil hebben.
Kooman pleit ervoor om de sector toekomstbestendiger te maken door in kleine stapjes de keten anders in te richten. 'Het kan slimmer.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gewichtblok 1050 KG BOX ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6R 155 (RL) #433569
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Tractor 6130R (SB) #51556
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Allround medewerker akkerbouwbedrijf (meerdere kandidaten)
AB Vakwerk Groep B.V. - Wieringerwerf (Hollands Kroon)
Agrarisch Bedrijfsverzorger
AB Vakwerk Groep B.V. - NL