Den Blanken erkend Lakenvelderfokker

Arie den Blanken uit Makkinga is sinds zaterdag erkend Lakenvelderfokker. Hij kreeg van Stichting Zeldzame Huisdierrassen het erkenningsschildje uitgereikt.

Vanaf de zolder strooit veehouder Arie den Blanken uit Makkinga stro in de potstal voor zijn Lakenvelders. De volwassen dieren staan vast in het voerhek en eten hooi. De kalveren laten het stro gewillig over zich heen komen.  Arie den Blanken krijgt de officiële erkenning als lakenvelderfokbedrijf van Stichting Zeldzame Huisdieren. Foto: Persbureau Noordoost
© Persbureau Noordoost

Twintig jaar geleden kocht Den Blanken zijn eerste Lakenvelders. Ruim vijf jaar geleden nam hij een nieuwe potstal in gebruik. Hij breidde toen het aantal runderen uit en begon met het leasen van Lakenvelders.

Zijn veestapel bestaat uit vijftien stamboek- en keurstamboekkoeien, drie drachtige vaarzen, vier goedgekeurde eenjarige stamboekfokstieren, drie pinken en dertien kalveren.

Den Blanken is de eerste erkende fokker van Lakenvelders in Friesland.

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Woensdag
    13° / 10°
    10 %
  • Donderdag
    9° / 7°
    10 %
  • Vrijdag
    10° / 5°
    10 %
Meer weer