Oostrand Dronten in kavelruil
Aan de oostkant van Dronten moet voor eind 2017 een kavelruil tot stand komen in een zoekgebied van minstens 2.000 hectare. Dat wordt gecombineerd met de aanleg van 50 nieuwe hectare natuur.
De Stichting ter Verbetering van de Agrarische Structuur (Stivas) en het Kadaster hebben op verzoek van gemeente Dronten en provincie Flevoland een plan van aanpak gemaakt. Provincie Flevoland wil er ook 50 hectare nieuwe natuur realiseren.
Pachtgrond
Kavelruil in Oostelijk Flevoland is bijzonder en ligt gecompliceerd. Het gaat om relatief nieuwe landbouwgrond waarvan een groot deel in handen is van de staat. Veel percelen worden als pachtgrond uitgegeven door het Rijksvastgoedbedrijf (RVB).
Dat is vaak een beperkende factor gebleken voor landbouwstructuurversterking in het gebied. Juist de combinatie met nieuwe natuur door de overheid moet nu een vliegwiel creëren.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Noord
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (BEN) #781269
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra G125 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3025E COMPACTTREKKER (LIE) #781768
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 trekker (REU) #783659
Gebruikt, € 156.500
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Maandag22° / 12°10 %
-
Dinsdag24° / 15°20 %
-
Woensdag18° / 12°80 %














