Twintig boeren melden zich voor biologisch
Zo'n vijftien tot twintig boeren hebben zich bij provincie Groningen gemeld met interesse voor biologisch boeren. Dat laat gedeputeerde Henk Staghouwer weten.
Provincie Groningen wil biologische landbouw stimuleren. Het aandeel biologische landbouwbedrijven ten opzichte van het totaal aantal landbouwbedrijven in provincie Groningen neemt sinds 2012 iets af, blijkt uit gegevens van het CBS.
'De Nederlandse biologische akkerbouw blijkt achter bij die in Duitsland', stelt Staghouwer.
Coaching
Met een stukje kennis en coaching wil de provincie het aandeel biologisch vergroten. Binnenkort zijn hierover twee bijeenkomsten.
Provincie Groningen betaalt tweederde van de kosten voor een omschakelingscursus.
Ook biedt de provincie krediet aan bedrijven die willen omschakelen. Hoeveel, dat wil Staghouwer nog niet zeggen. 'Hiervoor komen gezonde bedrijven voor in aanmerking, niet bedrijven met veel liquiditeitsproblemen. De bedrijven moeten ervan overtuigd zijn dat ze willen omschakelen.'
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Noord.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gianni Ferrari Turbo 4 Fifty
2017, P.O.A.
-
Iseki TM 3185 compacttractor
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (MOL) #692321
Gebruikt, € 4.999
-
New Holland T6.155 AutoCommand
2022, P.O.A.
Vacatures
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Woensdag20° / 14°80 %
-
Donderdag24° / 13°10 %
-
Vrijdag25° / 14°5 %