Melkvee: marge onder nul
De kritieke opbrengstprijs en de marge in de melkveehouderij zijn in 2015 gezakt tot onder nul. Dat komt naar voren uit de dinsdag gepubliceerde cijfers uit AgroFinancieel, met daarin cijfers van twaalf boekhoudkantoren.
De marge is 1,53 euro per 100 kilo melk negatief, in 2014 was dat nog 3,76 euro per 100 kilo melk positief. Waarbij in dat jaar bij een gemiddelde bedrijfsomvang (904.000 kilo melk) de marge nog positief was met 34.229 euro, is de marge op het bedrijf nu 13.675 euro negatief. Een verschil van 47.805 euro.
Daling opbrengsten
De belangrijkste oorzaak van de negatieve marge is de daling van de opbrengsten. De melkopbrengst daalde 7,98 euro. De totale inkomsten van het melkveebedrijf zijn daardoor afgenomen.
Agrovision in Deventer verzamelde voor dit onderzoek de cijfers van de boekhoudkantoren Boschland, Castelijn & Swaans, Hendriksen, Kobra, Niessink, OOVB, Pierik, Plantinga, Schipper, Westerveld en Vossers, WEA Midden Holland en Woldendorp.
Zie in onderstaande pdf het complete overzicht van Agrovision.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X380 ZITMAAIER INCL 48A MAAIDEK (LIE) #692279
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (SOM) #692146
Gebruikt, € 7.054
-

KUHN GF 13002 SCHUDDER
Gebruikt, P.O.A.
-

Kongskilde Vibroflex 5 meter (ZIJ) #779398
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Donderdag17° / 3°0 %
-
Vrijdag18° / 3°0 %
-
Zaterdag17° / 3°10 %











