Model voorspelt stemphylium
Softwareleverancier Agrovision heeft de adviesmodule voor de bestrijding van ziekten in uien uitgebreid met een waarschuwingsprogramma voor stemphylium.
Volgens Agrovision komen de laatste jaren naast valse meeldauw en bladvlekkenziekte ook steeds vaker aantastingen van stemphylium voor in uienpercelen.
Uientelers krijgen via de adviesmodule informatie over de infectieomstandigheden en kunnen op basis daarvan hun bestrijdingsschema aanpassen.
Valse meeldauw
Het is nu nog te vroeg in het seizoen voor infecties van stemphylium. De bestrijding van valse meeldauw is al wel volop actueel. In het zuidwesten zijn de eerste aantastingen al gevonden, meldt Agrovision.
Zeker bij vochtig weer is het ook nodig om nu bij de middelenkeuze rekening te houden met bladvlekkenziekte. Een aantal middelen die uientelers gebruiken voor de bestrijding van bladvlekkenziekte beschermen het gewas ook tegen stemphylium.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
-
T6030 Range Command ECO
Gebruikt, € 34.900
-
McCormick Farmall F267
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (BS) #692318
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %