Bommelerwaard - Het is nog niet duidelijk welk bedrijf verantwoordelijk is voor de verontreiniging van het drinkwater in de Afgedamde Maas. Dat zegt woordvoerder van Kim van Baal van waterschap Rivierenland.
Het waterschap onderzoekt nog waar de bron van de vervuiling ligt. Wel is duidelijk dat de herkomst van de vervuiling in de Bommelerwaard ligt.
Het water in de Bommelerwaard dat de Afgedamde Maas instroomt, is sinds deze week verontreinigd met het insecticide dimethoaat. Daarom heeft drinkwaterbedrijf Dunea de inname van het water uit de Afgedamde Maas stopgezet en is overgeschakeld naar een noodinname-punt in de Lek.
Volgens waterschap Rivierenland brengt het insecticide schade toe aan het waterleven, maar is er geen gevaar voor de volksgezondheid.
In 2012 raakte het water uit de Bommelerwaard verontreinigd met dimethomorf. In verband daarmee werden de twee eigenaren van een rozenkwekerij opgepakt.
Veehouders in de Bommelerwaard konden toen geruime tijd geen slootwater gebruiken voor hun vee.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501 TO schudder
Gebruikt, P.O.A.
-

New Holland TN75S (DRO) #717697
Gebruikt, € 23.000
-

Toro Z-Master 4000
2022, P.O.A.
-

Deutz Fahr 6230 TTV Warrior (ZIJ) #778003
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Zaterdag12° / 1°0 %
-
Zondag14° / 1°0 %
-
Maandag12° / 4°10 %















