Twijfel bij Franse aanpak AI
Avined heeft twijfels over de Franse aanpak van vogelgriep (AI). Vanaf 17 december is een regeling van kracht om pluimvee, voordat het naar de slachterij wordt vervoerd, te controleren op vogelgriep. Sinds deze regeling geldt, nam het aantal uitbraken fors af.
Avined noemt dat opvallend. ‘Ruim de helft van de vogelgriepuitbraken in Frankrijk is door die controle voor de slacht vastgesteld. Nu die regeling is komen te vervallen, vragen wij ons af of het aantal meldingen een juiste weergave is van de besmettingsdruk in de getroffen regio’, zegt Alex Spieker van Avined.
Spieker geeft aan dat in Nederland juist naar vogelgriep wordt gezocht om bij een uitbraak zo snel mogelijk in actie te kunnen komen. Duitsland en Engeland hanteren eenzelfde aanpak. Het lijkt er volgens Spieker nu op dat Frankrijk de Europese regelgeving anders interpreteert, door minder te screenen.
Nieuwe uitbraken
In het nieuwe jaar zijn drie nieuwe gevallen van hoogpathogene vogelgriep gemeld uit Frankrijk. Daarmee komt het totaalaantal uitbraken op 67.
Bij de restrictiezone in Frankrijk zijn nu meerdere departementen betrokken. Het betreft de Dordogne, Hautes-Pyrénées, Gers, Pyrénées-Atlantiques, Landes, Lot-et-Garonne, Gironde, Haute-Vienne en gebieden van de departementen Lot en la Charente.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-
Lemken Juwel 8 4+1 ploeg (WOL) #517313
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320MC
2008, P.O.A.
-
John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 13°90 %
-
Zaterdag20° / 13°90 %
-
Zondag21° / 13°70 %