Nieuw vaccin blauwtongvirus ontwikkeld
Promovenda Femke Feenstra heeft, samen met onderzoekers van het Centraal Veterinair Instituut (CVI), het Disabled Infectious Single Animal vaccine (DISA) ontwikkeld.

Dit nieuwe vaccin is gebaseerd op een veranderd afgezwakt blauwtongvirus dat geen lokale bijwerkingen noch klinische verschijnselen of koorts geeft, niet verder verspreid kan worden en wel volledige bescherming opwekt tegen blauwtong.
Het veranderde afgezwakte blauwtongvirus kan niet terugkeren naar zijn originele vorm. Dit afgezwakte virus kan ook worden aangepast voor vaccins voor andere serotypen van het blauwtongvirus.
Onderscheiden
Tot nu toe zijn er twee soorten blauwtongvaccin, waarvan er één in Nederland is toegelaten. Dit vaccin is afgedood blauwtongvirus en is daarom heel veilig, maar er zijn wel meerdere vaccinaties nodig voor goede bescherming.
Een nadeel van beide soorten vaccin is dat geïnfecteerde dieren, die een gevaar vormen voor verdere verspreiding door knutten, niet onderscheiden kunnen worden van gevaccineerde dieren.
Promoveren
Feenstra hoopt op dinsdag 19 januari aan de Universiteit Utrecht te promoveren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Burma 11-275
Gebruikt, € 1.500
-
Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (SOM) #692329
Gebruikt, € 5.313
-
JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (MID) #694705
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Woensdag21° / 8°20 %
-
Donderdag19° / 13°60 %
-
Vrijdag18° / 12°70 %