Frankrijk: 143 blauwtonggevallen
Het aantal blauwtonggevallen in Frankrijk is inmiddels opgelopen naar 143, meldt het Franse Ministerie van Landbouw. Het gaat hierbij om het serotype 8, dat in 2006 ook in Nederland uitbrak.
Tussen kerst en Oud en Nieuw brak de ziekte op drie bedrijven uit. De eerste uitbraak was op 11 september op een bedrijf dat schapen en runderen hield. Het serotype 8 was daarvoor voor het laatst in Frankrijk gesignaleerd in 2011.
Op 30 december stond de teller op 143 gevallen, hiervan zijn er 37 in de Allier, 53 in de Puy-de-Dôme, 9 in Creuse, 4 in Cher, 5 in Saône-et-Loire, 6 in Nièvre, 11 dans la Loire, 2 in Corrèze, 6 in le Cantal, 2 in l'Aveyron en 3 in la Haute Loire.
Op zijn retour
In de regio's l'Indre, Loiret, Lozère, l'Yonne en Isère is telkens één uitbraak geconstateerd. Inmiddels wordt volop gevaccineerd om de ziekte in te bannen. Dat lijkt effect te hebben. De laatste week waren er drie nieuwe gevallen, de week ervoor vijf.
Sinds de eerste uitbraak ligt het gemiddelde op 8,5 uitbraken per week.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 716 S4 Power Plus, Verkocht
2018, P.O.A.
-

Vicon DMP3001TC achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Zaterdag8° / 2°70 %
-
Zondag7° / 2°5 %
-
Maandag6° / 0°5 %














