Meer blauwtonggevallen in Frankrijk
Nadat er twee weken geleden een geval van blauwtong werd ontdekt op een landbouwbedrijf in Frankrijk, blijkt dat er nog zeventien andere bedrijven zijn besmet, meldt Vilt.be.
Vijftien gevallen bevinden zich in de regio Allier, twee in Puy-de-Dôme en één in Creuse. De bron van de besmetting met blauwtong variant 8 is nog niet gevonden.
Er is een veiligheidszone van 150 kilometer rond de besmette bedrijven ingesteld. Binnen deze zone wordt met monitoring en vaccinatie gestart.
Frankrijk wil in totaal 1,3 miljoen runderen en schapen vaccineren. De ziekte veroorzaakt grote verliezen omdat de dieren een groeiachterstand oplopen en omdat er abortus optreedt bij zwangere dieren. Bij runderen zijn de verschijnselen meestal wel milder dan bij schapen.
Waakzaamheid
Het Belgische Voedselagentschap roept daarom op tot verhoogde waakzaamheid voor blauwtong. Alle herkauwers die uit het risicogebied in Frankrijk worden aangevoerd, moeten worden afgezonderd en binnen twee dagen na aankomst op blauwtong worden getest. Enkel gevaccineerde dieren mogen worden ingevoerd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (BIE) #692147
Gebruikt, € 7.054
-

Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland LD85-300/5
2002, P.O.A.
-

Kuhn GA8121 hark met middenafleg
2010, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
(Senior) Agrarisch Vastgoed Adviseur
Klaver Agrarisch Vastgoed - Nieuwe Niedorp, Hollands Kroon
Bestuurssecretaris
BoerenNatuur Brabant - NL
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Weer
-
Donderdag21° / 11°15 %
-
Vrijdag25° / 11°0 %
-
Zaterdag26° / 14°10 %











