Delfland laat meer grondwater wegpompen
Hoogheemraadschap van Delfland heeft een gewijzigde vergunning aan Rijkswaterstaat verleend om meer grondwater uit de verdiepte delen van de nieuwe snelweg A4 tussen Delft en Schiedam weg te pompen.
Om dit besluit zorgvuldig te nemen, is er op verzoek van Delfland aanvullend onderzoek gedaan door Rijkswaterstaat. Het definitieve wijzigingsbesluit is op 15 december 2015 vastgesteld door het college van Delfland.
Het onderzoek wijst uit dat de extra grondwateronttrekking verantwoord is, mits er aanvullend technische maatregelen worden genomen. Dat gebeurt door toepassing van retourbemaling.
Bodemdaling
Dat betekent dat grondwater wordt teruggepompt in de grond. Hiermee wordt nagenoeg geheel voorkomen dat de grondwaterstand in de omgeving van de A4 daalt.
En dat betekent dat de veengrond niet verdroogt en niet extra inklinkt. In het aanvullende onderzoek heeft RWS onderbouwd dat dit met het toepassen van de retourbemaling kan worden bereikt, stelt Delfland.
Beschermd
Volgens Delfland maken de huidige rapporten en de voorgestelde maatregelen aannemelijk dat het watersysteem en de bij het grondwater betrokken belangen voldoende zijn beschermd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 215 trekker (LIE) #782579
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Lotus 900 schudder
2008, € 8.950
-

John Deere 7430 trekker (MAA) #134086
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zondag22° / 11°10 %
-
Maandag22° / 14°50 %
-
Dinsdag26° / 14°20 %














