Wereldwijd is de afgelopen veertig jaar een derde van de vruchtbare akkers verloren gegaan. Naast vervuiling is de belangrijkste oorzaak daarvan erosie, meldden wetenschappers van de universiteit van Sheffield deze week in Parijs.
Ze droegen er, in de marge van de klimaatonderhandelingen, ook een oplossing aan voor het probleem van verwaarlozing en uitputting van de grond. Die is eigenlijk heel simpel: boeren moeten voor de bemesting op grote schaal gebruik gaan maken van uitwerpselen van mensen.
Colin Osborne, hoogleraar plantenteelt in Sheffield, wijst erop dat menselijke ‘mest’ in eerdere eeuwen ook in Europa al werd ingezet. Het is effectief, in ruime mate beschikbaar en het hergebruik maakt de voedselkringloop sluitend. Het bemesten met menselijke stikstof en fosfaat heeft volgens hem ook vanuit milieu-oogpunt belangrijke voordelen boven de inzet van niet-duurzame kunstmest.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Deutz Fahr Agrotron 106 MK2 (HEN) #779194
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (ZUI) #692965
Gebruikt, € 5.168
-

Ford 8630 Power Shift
Gebruikt, € 29.500
-

Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Vrijdag17° / 4°10 %
-
Zaterdag21° / 6°10 %
-
Zondag18° / 10°20 %















