Lodders: EU-landbouwbeleid is failliet
Het Europese landbouwbeleid moet zodanig op de schop dat innovatie veel meer prioriteit krijgt en dat boeren en tuinders de ruimte krijgen om te ondernemen. Dat vindt Tweede Kamerlid Helma Lodders (VVD).
Lodders trok woensdag, tijdens het debat over de landbouwbegroting, van leer tegen het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB). ‘Het GLB is failliet’, zei ze.
Vergroening niet normaal
Als voorbeeld van totaal verkeerd beleid noemde ze de vergoeningsverplichtingen. ‘Boeren mogen 5 procent van hun grond niet gebruiken en krijgen daar subsidie voor. Dat vinden wij niet normaal.’
Het liberale Kamerlid hekelde het feit ‘dat achter een bureau wordt bepaald welk gewas je na mais of tarwe mag zaaien'.
Oud beleid beloond
Ze stelde ook vast dat de Franse boeren ‘zijn blijven steken in de jaren tachtig. En nu de prijzen slecht zijn, wordt vanuit het GLB de portemonnee getrokken en dat beleid uit de vorige eeuw beloond'.
De VVD stelt voor om de Europese regelgeving drastisch te saneren en tegelijkertijd te strepen in de subsidies die boeren compenseren voor de opgelegde beperkingen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Voorlader met console
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn FC883-FF vlindermaaier
2014, P.O.A.
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
Vacatures
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Woensdag15° / 6°0 %
-
Donderdag15° / 2°0 %
-
Vrijdag12° / 4°5 %












