Dikkers weigert excuses antibioticagebruik
Kamerlid Sjoera Dikkers (PvdA) neemt haar uitspraken over het antibioticagebruik in de veehouderij niet terug. En ze denkt er niet over om excuses te maken.
Verschillende media citeerden vanmorgen Dikkers. Ze zei dat de Nederlandse veehouderij haar dieren op de been houdt met antibiotica.
CDA wil excuses
In de Tweede Kamer werd ze daarvoor ter verantwoording geroepen door onder meer CDA, VVD en SGP. ‘Hiervoor moet u excuses maken’, stelde Jaco Geurts (CDA).
Helma Lodders (VVD) vindt de uitspraak misleidend. ‘Dit doet echt onrecht aan de sector die al een reductie van 70 procent realiseerde.’
Terug naar nul
Dikkers weigert echter haar woorden terug te nemen. Volgens haar moet het gebruik van antibiotica ‘terug naar nul’ voordat ze tevreden is.
‘Het antibioticagebruik in de veehouderij is nog steeds veel en veel te hoog. Dat moeten we niet willen’, gaf het PvdA-Kamerlid aan.
Varkenshouderij
Het Kamerlid uitte in de Kamer ook kritiek op de aanbevelingen van de commissie Rosenthal voor de varkenshouderij. Volgens haar komt het neer op productieverhoging en meer export naar Afrika en Azië.
Het bracht Dikkers tot de uitspraak dat de varkenshouderij met rapport Rosenthal 'met de rug naar de samenleving staat'.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-

John Deere 6120M trekker (SMI) #63476
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (BEN) #692431
Gebruikt, € 9.082
-

Valtra M130 (AKK) #697139
Gebruikt, € 21.450
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Vrijdag13° / 7°20 %
-
Zaterdag15° / 9°80 %
-
Zondag13° / 9°60 %










