Hulp van agrariërs gevraagd bij hoogwater
De LLTB en waterschap Peel en Maasvallei willen inventariseren of er voldoende interesse is bij agrariërs om tegen een nog nader te bepalen vergoeding inspanningen te verrichten en beregeningspompen ter beschikking te stellen in geval van hoogwater.
Samenwerken moet leiden tot een win-winsituatie voor zowel het waterschap als de agrarische sector.
De pompen die waterschap Peel en Maasvallei inzet bij hoogwater, zijn de komende jaren aan vervanging toe. Daarnaast is er meer pompcapaciteit nodig omdat er meer water wordt verwacht door klimaatverandering. Dit zou betekenen dat het waterschap flink moet investeren, wat uiteindelijk een verhoging van de waterschapslasten tot gevolg zal hebben.
Voordelen
Samenwerken heeft voordelen voor zowel het waterschap als agrarische ondernemers. Het waterschap hoeft minder te investeren en kan een deel van de besparing inzetten voor marktconforme vergoedingen voor de inzet van de agrariër.
Door de besparing kunnen de waterschapslasten omlaag of in ieder geval niet omhoog.
Aanmelden
LLTB-leden die interesse hebben om dit idee samen met de LLTB en het waterschap verder uit te werken, kunnen zich melden via het formulier op de website van de LLTB.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn FC883-FF vlindermaaier
2014, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HEN) #692290
Gebruikt, € 3.950
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (LIE) #688718
Gebruikt, € 3.950
-

Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag13° / 9°10 %
-
Maandag12° / 5°20 %
-
Dinsdag13° / 7°40 %















