Milcobel pakt deel melk FrieslandCampina BE
Milcobel gaat vanaf 1 februari een deel van de melk van leveranciers aan FrieslandCampina Belgium ophalen en verwerken. Hiermee passen beide bedrijven hun verwerking aan op de hoeveelheid geleverde melk.

In totaal gaat jaarlijks 180 miljoen kilo melk van 443 FriesladCampina leveranciers naar Milcobel. FrieslandCampina wil de afname van melk afstemmen op de afzet in België en ziet tegelijkertijd dat haar leveranciers het laatste half jaar fors meer melk zijn gaan produceren.
Milcobel heeft juist fors geïnvesteerd in nieuwe fabrieken, waardoor het extra melk kan verwerken.
Lid worden
De leveranciers in kwestie kunnen, indien ze willen, lid worden van Milcobel. Ondernemers die de overstap maken, ontvangen een financiële tegemoetkoming van 3 cent per in 2015 geleverde kilo melk.
Van de overige 441 leveranciers-melkveehouders en 28 leden-melkveehouders van FrieslandCampina blijft de coöperatie de melk afnemen en verwerken.
FrieslandCampina Belgium zal de melk van de betrokken melkveehouders tot uiterlijk 1 juli 2016 afnemen.
FrieslandCampina Belgium blijft de melk bij de 441 overige leveranciers-melkveehouders en zijn 28 leden-melkveehouders afnemen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere X350R ZITMAAIER 42" (REU) #696309
Gebruikt, P.O.A.
-
Iseki TM 3217
Gebruikt, P.O.A.
-
Holaras Jumbo HK-HUS kuilverdeler
2024, P.O.A.
-
JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (MID) #692958
Gebruikt, € 8.545
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Stagiair(e) Redacteur Agrarische Markten
Nieuwe Oogst - NL
Veldmedewerker Pacht Provinciale gronden (16-24 uur)
Provincie Fryslân - NL
Weer
-
Zondag19° / 7°20 %
-
Maandag19° / 9°10 %
-
Dinsdag18° / 9°5 %