LTO: verdienmodel aan koolstofbank
Een regionale koolstofbank is alleen mogelijk als er een economisch verdienmodel aan wordt gekoppeld. Dat stellen LTO Noord Fryslân en de Noardlike Fryske Wâlden.
De provincie Fryslân heeft plannen voor een koolstofbank in de veenweiden. Via zo'n bank kunnen gecertificeerd en verhandeld worden door het vernatten van veenweidegebieden.
Hogere waterpeilen
Met het CO-emissiecompensatiesysteem kunnen boeren in de veenweiden een vergoeding voor het toepassen van hogere waterpeilen, dat de C02-uitstoot vermindert, stelt de Friese Milieu Federatie die het plan ontwikkelde.
LTO Noord Fryslân-voorzitter Geart Kooistra is heel benieuwd naar de uitwerking van het plan. 'Van groot belang is dat we de factor economie niet uit het oog verliezen.'
Rendement
Ook de Noardlike Fryske Wâlden die in het plan samenwerkt met de FMF vindt dat het project niet zonder economisch verdienmodel kan. 'Het moet rendement voor de veehouderij opleveren. Anders is er geen prikkel', geeft voorzitter Attje Meekma aan.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 5085M (BRU) #696925
Gebruikt, P.O.A.
-

Frontgewicht 1050KG
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers 11 tands (BRU) #776608
Gebruikt, € 950
-

Fendt 409 Vario
2006, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Donderdag22° / 15°0 %
-
Vrijdag24° / 12°5 %
-
Zaterdag27° / 12°10 %











