Zwanendriften wordt helemaal verboden
Het kabinet maakt een einde aan het zwanendriften. Vanaf 1 juli volgend is het in eigendom hebben van zwanen in de vrije natuur verboden.
Sharon Dijksma, nu nog staatssecretaris van EZ, heeft dat laten weten in een brief aan de Tweede Kamer. Het met zwanendriften veroorzaakte dierenleed is voor haar reden om een verbod voor te bereiden.
'Dit beroep is niet meer van deze tijd. Vandaar dat ik er nu een dikke streep doorheen zet', verklaart Dijksma.
Twee zwanendrifters
Zwanendriften is nu nog een legale vorm van veehouderij in Nederland. Er zijn twee zwanendrifters actief. Die houden geleewiekte knobbelzwanen in de vrije natuur en verkopen de jonge zwanen.
Per 1 juli 2016 kan dat dus niet meer. Het leewieken van knobbelzwanen mag nu al uitsluitend gebeuren door dierenartsen en is vanaf 2018 helemaal verboden.
Onderdeel Natuurwet
Het verbod wordt geregeld in een regeling die onderdeel uitmaakt van de nieuwe Natuurwet. Deze regeling gaat op hetzelfde moment in als de nieuwe Natuurwet. Tot die tijd houdt de NVWA extra toezicht.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (WOL) #692562
Gebruikt, € 7.054
-

Toro ZS 4200T
2012, P.O.A.
-

Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
-

Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Woensdag10° / 5°20 %
-
Donderdag11° / 6°30 %
-
Vrijdag11° / 9°30 %













