Voedsel en bloemen per trein naar China
Transport van voedingsmiddelen en bloemen van Nederland naar China kan goed via het spoor, zegt LEI-onderzoeker Xiaoyong Zhang.

De onderzoeker schreef in samenwerking met de Rabobank een rapport over de kansen voor de agrifoodsector om producten per trein te vervoeren in plaats van per vliegtuig.
Het duurt dertien dagen om producten per trein te vervoeren van Rotterdam naar de Chinese havenstad Chongqing. Dat is weliswaar langer dan per vliegtuig, maar ook vijf keer zo goedkoop, stelt Zhang. Bovendien wordt er milieuwinst mee behaald.
Laptops
Goederentreinen worden voornamelijk ingezet voor het transport van laptops van China naar Europa en keren vaak grotendeels leeg terug. De Nederlandse agrifoodsector zou deze treinverbinding kunnen benutten, stelt Zhang.
'Chinezen kunnen hun groente, fruit, vlees, bloemen en melkpoeder ook uit andere landen importeren. Voor hen is het niet interessant om uit te zoeken of er verse producten per trein kunnen worden vervoerd', stelt de onderzoeker.
Export beperkt
De vraag die ons land zich volgens Zhang moet stellen: 'Kan Nederland het zich permitteren om deze markt te verliezen? Nederland mag dan netto de tweede exporteur zijn van agrarische producten, de export naar China is nog heel beperkt'.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6120M (BEN) #692340
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland T5.95 DualCommand
2012, P.O.A.
-
Fendt Lotus 1250T schudder
2024, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (MID) #692207
Gebruikt, € 10.694
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen