Suiker Unie: kwaliteit bieten neemt toe
De kwaliteit van de suikerbieten blijft toenemen. De winbaarheid is in de afgelopen week boven 91 uitgestegen. Het suikergehalte was ruim 16,5 procent, meldt Suiker Unie.
De winbaarheid begon in de eerste campagneweek met 90,4, bleef daarna enkele weken hangen op 90,5 en steeg vervolgens naar 90,9 en 91,1.
Suikeropbrengst
Het suikergehalte varieerde vorige week van 15,8 procent in delen van Midden-Brabant tot 17,4 procent in Salland/Twente.
De suikeropbrengst van de tot nu toe uitgeleverde bietentelers is 13 ton per hectare. Dat gegeven betreft ongeveer 13 procent van het totale areaal suikerbieten in Nederland.
De agrarische dienst van de Suiker Unie gaat uit van een gemiddelde eindopbrengst van 13,9 ton suiker per hectare.
Tarra
De rooiomstandigheden waren vorige week minder goed, hetgeen leidde tot een hoger tarraniveau van 11,8 procent. Een week eerder was dat nog 10,1 procent.
Het tarrapercentage laat grote verschillen zien tussen de regio's. West-Brabant Zuid komt uit op 6,9 procent, terwijl Noord-Holland Midden vorige week 19,2 procent noteert.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (STE) #691830
Gebruikt, € 3.289
-

Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-

Claas Atos 330 2WD
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Vrijdag11° / 10°60 %
-
Zaterdag7° / 3°20 %
-
Zondag9° / 6°40 %














