Aantal teeltverboden door knolcyperus stijgt
Vanwege de aanwezigheid van knolcyperus zijn er dit jaar meer nieuwe teeltverboden opgelegd in vergelijking met voorgaande jaren, meldt de Nederlandse Algemene Keuringsdienst voor zaaizaad en pootgoed van landbouwgewassen (NAK).
Ook zijn er dit jaar minder teeltverboden opgeheven, waardoor het totale aantal teeltverboden verder stijgt van 354 tot 403. De controles hebben dit jaar onder goede omstandigheden plaatsgevonden.
Momenteel worden de laatste teeltverboden gecontroleerd op de aanwezigheid van knolcyperus. De verwachting is dat dit binnen een aantal weken is afgerond.
Onkruid
Knolcyperus is een hardnekkig onkruid dat sinds de jaren zeventig in Nederland voorkomt. Het algemene voorschrift is dat bij een vondst op het perceel een teeltverbod voor alle akker- en tuinbouwgewassen wordt opgelegd en regels worden gesteld aan het geteelde gewas
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (WOL) #777373
Gebruikt, P.O.A.
-

Ford 8630 Power Shift
Gebruikt, € 29.500
-

Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
-

Pottinger Novacat V8400 maaier
Nieuw, € 44.371
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Zaterdag21° / 14°20 %
-
Zondag18° / 16°35 %
-
Maandag19° / 11°5 %












