Langer mest op muizenland
Boeren met ernstige muizenschade mogen tot 16 september mest uitrijden. Deze verruiming van de uitrijperiode is het ministerie van Economische Zaken eerder dit jaar overeengekomen met de Europese Commissie.
LTO Noord en actiecomité Muizenschade hadden daarop aangedrongen. Bedrijven hoeven zich niet te melden bij RVO.
Ze moeten zonodig wel met behulp van het taxatieverslag van het Faunafonds kunnen aantonen dat ze voldoen aan de schadecriteria. De regeling wordt maandag gepubliceerd in de Staatscourant.
Mollentabletten
Het ministerie gaf vorige week ook toestemming voor het toepassen van Luxan mollentabletten in het open veld in delen van Friesland, Groningen en Flevoland. LTO Noord raadt boeren met muizenoverlast aan om dit middel alleen toe te passen bij ernstige schade.
'Wij willen niet dat er onnodig dieren sterven. Het risico voor andere dieren is overigens nihil', zegt beleidsadviseurWiebren van Stralen van LTO Noord in reactie op kritiek van dierenbeschermers.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere Z997R incl 72RD Maaidek (BIE) #690365
Gebruikt, P.O.A.
-

T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8501 TO schudder
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 826 S4 Vario Profi Plus+ RTK
2015, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag9° / 2°10 %
-
Dinsdag11° / 6°10 %
-
Woensdag9° / 6°20 %

















