Plantmateriaal toetsen op xylella
Naktuinbouw biedt een PCR-toets aan die zekerheid kan geven over een eventuele besmetting van de bacterie Xylella fastidiosa in een gewas.
Na vijf werkdagen volgt een uitslag op de toets. De kosten bedragen 150 euro per toets. Bij een positieve analyse, meldt Naktuinbouw dit aan de NVWA, die dan een vervolgonderzoek instelt.
De xylella-bacterie is een quarantaine-organisme met een grote range aan waardplanten zoals olijf, citrus, druif en ook bijvoorbeeld het siergewas oleander. Eind 2013 werd vanuit Italië voor het eerst melding gemaakt van een vondst van xylella in olijfbomen.
Symptoomloos
Xylella is een traag groeiende bacterie die lang symptoomloos kan voorkomen in planten. Hierdoor bestaat het risico dat de bacterie lange tijd onopgemerkt blijft. In Nederland vond de NVWA vorig jaar xylella in een partijn Coffea-planten afkomstig uit Midden-Amerika.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (BIE) #692147
Gebruikt, € 6.966
-

John Deere 6R 185 trekker (DRO) #23459
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers Forest XL 9-310 R62
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag10° / 6°95 %
-
Maandag11° / 7°95 %
-
Dinsdag13° / 6°85 %













