Ommen wil geen bol op es
Ommen - ‘Het is vreemd dat er geen bollen geteeld mogen worden op de esgronden in de gemeente Ommen.’
Dat zegt Bert Zandman, bestuurslid van de afdeling Ommen van LTO Noord.
Op de esgronden in Ommen moet volgens het bestemmingsplan rekening worden gehouden met landschappelijke waarden en het milieu. De gemeente redeneert vervolgens dat er daarom geen bollen op de esgronden geteeld mogen worden. ‘Maar de teelt van bollen belast het milieu op de essen niet meer dan andere akkerbouwteelten die er wel zijn toegestaan’, zegt Zandman.
Gemeente Ommen wil de bollenteelt van de essen ook weren vanwege de gezondheid van omwonenden. Elders in de gemeente is de teelt wel toegestaan. ‘Een beetje krom’, aldus Zandman. ‘Alsof de teelt op een es een ander effect heeft dan elders.’
Overigens staat volgens hem ook niet vast dat de middelen die in de teelt gebruikt worden schadelijk zijn voor de volksgezondheid. Daarover loopt nog een landelijk onderzoek.
De bollentelers in Ommen willen daarom een convenant met de gemeente afsluiten waarin wordt geregeld hoe de bollentelers zoveel mogelijk rekening kunnen houden met omwonenden. In de gemeente Hardenberg is ook al zo’n convenant afgesloten.
Het convenant moet worden gehandhaafd totdat het landelijke gezondheidsonderzoek is afgerond.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere Z997R incl 60SD Maaidek (WOL) #690258
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 1140
Gebruikt, € 6.500
-

John Deere 6R 150 trekker (DRO) #708772
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 280FC
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %












