Provincies bepalen zelf inzet CO2 ganzen
Het is aan de provincies om te bepalen hoe en wanneer CO2 wordt ingezet voor het verkleinen van ganzenpopulaties. Dat schrijft staatssecretaris Sharon Dijksma ((EZ) in een brief aan de Tweede Kamer.
CO2 kan vanaf 1 juni dit jaar worden ingezet om ganzen te doden. Dijksma laat aan de Kamer weten dat het aan de provincies zelf is te bepalen of er een noodzaak is om de ganzenpopulaties tot een kleinere omvang terug te brengen.
Uit de laatst uitgevoerde telling, zomer 2014, blijkt dat er twee miljoen ganzen 'overzomeren'. Uit onderzoek blijkt dat CO2 vanuit oogpunt van dierenwelzijn de meest geschikte methode is om grote aantallen ganzen te doden, schrijft Dijksma.
Schade
Die grote aantallen zorgen in toenemende mate voor risico’s voor de luchtvaartveiligheid en brengen schade toe aan landbouwgewassen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 209S Vario TMS
2010, P.O.A.
-

Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-

Deutz Fahr Agrotron 6150 TTV tractor (REU) #776304
Gebruikt, € 92.500
-

Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag3° / -1°90 %
-
Woensdag5° / 1°50 %
-
Donderdag5° / 0°20 %














