Druppelirrigatie in consumptieaardappelen
Op het bedrijf Scholtenszathe in Klazienaveen is zo'n 2 hectare consumptieaardappelen voorzien van druppelirrigatie.

Doel van deze pilot is om ervaring op te doen met het zo zuinig mogelijk geven van water en meststoffen.
Ervaringen in 2014 hebben laten zien dat minder meststoffen nodig zijn voor een gelijkblijvende opbrengst in consumptieaardappelen.
Mogelijkheden
Druppelirrigatie is een nieuw systeem voor akkerbouwers. Telers zien mogelijkheden om de opbrengst en kwaliteit van aardappelen en andere gewassen te verbeteren.
De pilots moeten laten zien of het ook economisch uit kan. De pilots worden bij vier ondernemers uitgevoerd.
Financiering
De uitvoering van de pilots gebeurt in samenwerking met DLV Plant, Broere Beregening, Revaho/Netafim, Yara, Agrometius, RMA en LWM.
Provincie Drenthe, de waterschappen Hunze en Aa's, Reest en Wieden en Vechtstromen en de regeling Praktijknetwerken van het ministerie van EZ financieren de pilots.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (LIE) #695557
Gebruikt, P.O.A.
-
Weidesleep 5 mtr.
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
-
John Deere X147R zitmaaier (KOU) #65699
Gebruikt, € 4.999
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Vrijdag26° / 13°5 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %
-
Zondag18° / 15°40 %