Spanning op nieuw stelsel agrinatuur
In de aanloop naar het nieuwe stelsel van agrarische natuurbeheer is er veel spanning tussen boeren, ecologen en overheden. Dat blijkt uit een rondgang langs agrarische natuurverenigingen (ANV's).

Om het nieuwe stelsel van agrarisch natuurbeheer te laten slagen moeten provincies regels durven loslaten en boeren moeten presteren, stellen de natuurverenigingen.
'Ecologen en ambtenaren moeten boeren en AVN's het vertrouwen geven om natuur de maken en te onderhouden', zegt Warmelt Swart van AVN Ark & Eemlandschap.
Creatief
Maar daar zit spanning want provincies willen doelen halen terwijl ANV's de ruimte willen om creatief met de mogelijkheden voor agrarische natuurbeheer om te gaan.
Daarbij moet het agrarisch natuurbeheer inpasbaar zijn op het boerenbedrijf.
Vergroening
Ander punt voor spanning is ook de animo onder de boeren om met natuurbeheer aan de slag te gaan. 'De vergroeningseisen in het GLB versterken het agrarische natuurbeheer niet', zeggen de ANV's.
Zij zijn bezorgd dat veel boeren zullen kiezen voor eenvoudige vergroening met vanggewassen en dat akkerranden nauwelijks worden aangelegd.
Daarmee zou het animo voor een gebiedsgerichte aanpak voor agrarische natuurbeheer minder draagvlak krijgen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X590 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (ZUI) #692208
Gebruikt, € 10.694
-
Case IH CS 105 PRO
2009, P.O.A.
-
John Deere 6120M trekker (SMI) #691687
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6R 155 trekker (ZAN) #64179
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Vrijdag20° / 13°20 %
-
Zaterdag23° / 8°10 %
-
Zondag26° / 13°5 %