Meer stemmen, minder zetels
De veranderende stemverhoudingen bij de waterschapsverkiezingen spelen de twee LTO Noord-partijen en de twee partijen met sterke banden met LTO Noord parten.
Een bijna verdubbeling aan stemmen geldt ook voor Werk aan Water, die zakt van drie naar twee zetels in waterschap Zuiderzeeland in Flevoland. Ondanks dit verlies kijkt fractievoorzitter Theo Hogendoorn dankbaar terug op de verkiezingen. ‘In Noordoostpolder zijn we met afstand de grootste partij met 27 procent van de stemmen’, vertelt Hoogendoorn. Omdat de helft van Flevoland in Almere woont, pakt het voor de partij toch anders uit. ‘We hadden gehoopt op meer, maar de stemverhoudingen liggen nu anders’, zegt Hoogendoorn.
Bedrijf, Boer en Burger Wetterbelang gaat van twee naar één zetel in Wetterskip Fryslân. ‘Het is de combinatie van een hoge opkomst maar niet bewust kiezen’, meent fractievoorzitter Trienke Elshof. ‘Voor de functionaliteit van het waterschap vind ik dit slecht. Het gaat niet meer om de inhoud.’
Door die hogere kiesdeler zit Boeren Burgers Waterbelang nu met twee zetels in het hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Dat waren er drie. Omdat De Boer, nummer 2 op de lijst, zijn zetel niet aanvaardt, komt LTO Noord-man Peter Mak in het bestuur. ‘Hij heeft daar een aantal redenen voor’, zegt Mak. ‘Hij wil de sterkste opstelling in het bestuur.’
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6M 155 trekker (ZAN) #781926
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-

John Deere 6150R trekker (WOL) #58219
Gebruikt, P.O.A.
-

AKPIL Scorpio S cultivator/woeler
Gebruikt, € 10.750
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag8° / 2°0 %
-
Vrijdag8° / 2°0 %














