WUR: mengteelt goed voor bodem
Onderzoekers van Wageningen University (WUR) en China Agricultural University hebben aangetoond dat mengteelt goed is voor de bodem.

Na acht jaar mengteelt was het gehalte aan bodemorganische stof in vergelijking met ‘monoteelt’ met 4 procent toegenomen en het gehalte organische bodemstikstof met 10 procent.
Mengteelt kan daarmee een bijdrage leveren aan het in de bodem vastleggen van het broeikasgas CO2. Mengteelt vermindert ook de uitspoeling van nutriënten naar het grondwater.
Hogere opbrengsten
Verhoging van organische koolstof en organische stikstof in de bodem verbetert bovendien de bodemvruchtbaarheid, waardoor hogere opbrengsten kunnen worden gehaald.
Mengteelt van gewassen wordt veel toegepast door kleine boeren in minder ontwikkelde economieën, maar vindt weinig toepassing in de westerse intensieve landbouw.
Benutting
Toch heeft mengteelt voordelen: efficiënter landgebruik, natuurlijke onderdrukking van ziekten en plagen en betere benutting van natuurlijke hulpbronnen zoals water en nutriënten.
Wageningen University en China Agricultural University publiceerden hun onderzoek in het wetenschappelijke tijdschrift Global Change Biology.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE 3039R COMPACTTREKKER (HIL) #694696
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland BOOMER 25
2019, € 12.500
-
Case Magnum 225
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (BEN) #692697
Gebruikt, € 5.247
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Donderdag21° / 16°25 %
-
Vrijdag26° / 13°0 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %