Coöperatie Roos in de maak
De landelijke commissie Roos wil de gewascoöperatie Roos in het leven roepen. Dit meldt LTO Glaskracht Nederland.
Eind vorige week sprak de commissie zich unaniem uit voor de oprichting van de coöperatie. Met de oprichting wil de commissie de continuïteit van het gewasgericht onderzoek veiligstellen. Voor knelpunten in de teelt, zoals meeldauw, trips, wol- en schildluis, is onderzoek noodzakelijk.
‘Het streven is om genoeg geld te verzamelen om knelpunten in de teelt direct aan te kunnen pakken en toekomstgericht onderzoek te initiëren’, zegt Nicos van Aalst, netwerkcoördinator snijbloemen bij LTO Glaskracht Nederland.
Leden van de gewascoöperatie kunnen onderzoeksideeën indienen. De onderzoeksresultaten worden uitsluitend gedeeld met de leden van de gewascoöperatie. De afdracht aan het collectief in 2015 is 375 euro per bedrijf en 350 euro per hectare.
Vlot
Sinds het begin van deze week kunnen rozentelers zich aanmelden voor de coöperatie. Ondanks de drukte vanwege Vrouwendag is al 75 hectare aangemeld, zegt aldus Van Aalst. ‘De aanmeldingen lopen vlot.’
In Nederland wordt op ruim 310 hectare rozen geteeld. ‘Het doel is om minimaal 155 hectare binnen te halen.’ Als de bundeling van rozentelers tot stand komt, is dat de negende gewascoöperatie.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Evers Forest XL 9-310-2 R62
2025, P.O.A.
-

John Deere 5100M trekker (KOU) #782329
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH VESTRUM 130CVXDRIVE
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 60" AUTO CONNECT (LIE) #781637
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Woensdag9° / 4°5 %
-
Donderdag8° / 2°0 %
-
Vrijdag8° / 2°0 %
















