Vangactie muskusratten in Zuiderdiep
Waterschap Hollandse Delta start volgende week met een gerichte vangactie in het Zuiderdiep bij Dirksland (Goeree-Overflakkee).
De actie is nodig om het aantal muskusratten in dit gebied binnen de perken te houden.
Hollandse Delta verlaagt daarom het waterpeil in het Zuiderdiep tot 1 maart met zo’n 80 centimeter. Hierdoor worden de gangen van de muskusratten zichtbaar.
De rattenvangers kunnen dan hun vangmiddelen plaatsen. In de loop van de week keren zij terug voor het resultaat van de actie. Het waterschap maakt van de gelegenheid gebruik om technische inspecties uit te voeren aan gemalen en duikers.
Gangen
De muskusrat leeft in zoet water met begroeide oevers en eet voornamelijk planten. In de oevers van watergangen en in waterkeringen graaft hij gangen, waarvan de opening meestal net onder het water zit.
Door deze graafactiviteiten ziet Hollandse Delta de muskusrat als een risico voor de veiligheid. De bestrijding van muskusratten is een wettelijke taak van de waterschappen.
Muskusrattenbeheer Rivierland is een samenwerkingsverband tussen de waterschappen Rijn en IJssel, Vallei en Veluwe, Riverenland en Hollandse Delta
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6130R AP (DAA) #704763
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (ETT) #781520
Gebruikt, P.O.A.
-

Claas trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6155M trekker (DRO) #705202
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Weer
-
Dinsdag23° / 14°5 %
-
Woensdag24° / 13°50 %
-
Donderdag23° / 14°40 %











